TRANSFORMAČNÍ CVIČENÍ 
ZALOŽENÉ NA HAWAISKÉ METODĚ 
FITALIGN

Pečlivě sestavená paleta funkčních cviků pracující se všemi smysly,
pomáhající měnit naše osobní paradigma, sebeuvědomění a vnímání života

Bezbolestná technika cvičení a dechu, která uvolní tělo a navrátí ho k přirozenému zakřivení páteře a svobodnějšímu pohybu

Specifikace a metoda

FITALIGN Z HAWAIE

Technika FitAlign kterou vynalezla Michaelle Edwards z ostrova Kauai, Hawaii.
Technika vznikla ve spolupráci s ortopedy, fyzioterapeuty, neurology a maséry. Je prověřena více než 35 lety praxe.

MOUDROST TĚLA

Lidské tělo je velmi inteligentní a zázračné. Jeho vznik, schopnost samoléčení a proměny zaslouží náš největší respekt a lásku. Vědomým propojením s vlastním tělem aktivujeme uzdravující procesy.

POHYB BEZ OMEZENÍ

FitAlign je vhodné pro všechny věkové kategorie, pro začátečníky i pokročilé, pro sportovce, ženy po porodu i seniory.  Cvičení pro všechny, jejichž cílem je šťastné tělo.

Jak to funguje

MALÉ SKUPINKY

Cvičení probíhá v malých skupinkách (max 8 lidí) umožňující věnovat maximální pozornost a péči každému jednotlivci. Cviky vždy vysvětlím, ukážu a následně hlídám jejich správné provedení.

PROSTOR A KOMFORT

Cvičíme v prostorném klimatizovaném sále, kde každý má dostatek místa na cvičení i relaxaci. Součástí prostor jsou i oddělené šatny, sprchy a toalety. Na místě je možnost zakoupení drobného občerstvení typu čaj, ovoce či cereální tyčinky.

MASÁŽE A MEDITACE

Lekce obsahují kromě vlastního cvičení i prospěšné sebe-masáže a meditaci, což zklidňuje mysl a uvolňuje napětí z těla.

RESPEKT K TĚLU

Na lekcích vždy respektujeme jeden druhého, jsme k sobě ohleduplní a především vždy ctíme vlastní tělo. Není třeba ho stresovat. Nejdeme do bolesti a netlačíme na výkon.
Učíme se naslouchat moudrosti svého těla a rozumět mu.

CVIČEBNÍ POMŮCKY

Na cvičení si přineste pohodlné oblečení, dostatek vody, karimatku, deku a ručník. Bločky a FitAlign pásky jsou k zapůjčení na místě. Cvičíme na boso. Součástí cvičení je i meditace. Někdo si rád na meditaci bere teplé ponožky.

AKTIVACE STŘEDU TĚLA

Cvičíme nenáročné bezbolestné, ale velmi funkční cviky, které respektují přirozené křivky vašeho těla. Spolu s hlubokým dýcháním aktivují a harmonizují skutečný střed vašeho těla – svalovou skupinu Psoas.

Benefity cvičení FitAlign

Úleva od bolesti a napětí
Zklidňuje mysl 
a zvyšuje energii
Uvolňuje fascie, páteř a ztuhlé svaly
Chrání klouby 
a vazy
Zpevňuje svaly pánevního dna a probouzí iliopsoas
Vyrovnává hormonální tvorbu a zlepšuje metabolismus
Uvolňuje hluboce uložené emoce a stresy
Odstraňuje chronické bolesti

Často kladené otázky

Není. Vaše těla jsou skvělá. Když jim nabídneme bezpečné pozice a dostatek vzduchu, velmi rychle se uvolní a uzdraví bolest. Zpocené čelo neznamená, že cvičím správně a že hubnu 🙂

Cvičení je vhodné pro všechny nezávisle na našich fyzických schopnostech. Je vhodné pro ženy, muže i děti, pro úplné začátečníky i profesionální sportovce. Je vhodné pro všechny kteří chtějí vnímat své tělo.

Těhotným ženám se věnují velmi ráda a i když některé pozice na zádech vynecháme, tak cvičení krásně nadlehčí klouby, vazy i orgány a tak dopřeje ženě i miminku více prostoru. Po porodu je toto ideální fyzio cvičení k bezpečnému vyřešení diastázy, pánevního dna, jizev i případných traumat.

Vemte si podložku na cvičení, ručník na podložení hlavy, pohodlné sportovní oblečení, dostatek vody, deku na přikrytí, gumičku do vlasů a pozor! cvičíme bez bot.

Určitě. Toto cvičení je opravdu vhodné pro všechny. Je vysoce funkční. To znamená, že zabírá na všech úrovních aniž bychom u cvičení vypustili duši.

Cvičení je bezbolestné. Nikdo vás nebude tlačit do žádných nepřirozených bolestivých pozic. Někdy se může stát, že po aktivování svalů, které doteď spaly, můžete vnímat, že jsou, ale nejde o bolest.

Ne, na pravidelné kurzy se dítě vyžadující dohled nehodí. Ráda se ale s vámi domluvím na soukromé lekci pro maminky s malými dětmi. Minimum pro takovou lekci jsou 4 cvičící osoby.

Děti se mohou cvičení účastnit od chvíle, kdy umí udržet pozornost a respekt ke klidu a k meditaci. Vždy prosím respektujte svobodnou vůli dítěte. Ať přijde, až bude samo chtít.

Pokud nejste na meditování zvyklý/á, není to žádnou překážkou. Namísto meditace si můžete dopřát chvíli krásné klidové relaxace tak, jak Vám to vyhovuje.

 

 

Srovnání před a po

Kontakt
Romana Neureiterová
Poděbrady, Česká Republika
+420 603 709 982
info@fitalign.cz
Sledujte mě na sociálních sítích
©2024 Všechna práva vyhrazena